Valné zhromaždenie firmy KAMtour

Valné zhromaždenie JA firmy KAMtour je úspešne za nami. Konalo sa dňa 29. októbra 2019 a zúčastnilo sa ho približne 70 študentov našej školy.

Študenti 3. ročníka odboru Manažment regionálneho cestovného ruchu každoročne zakladajú pod dohľadom neziskovej organizácie JA Slovensko  firmu, ktorá reálne podniká.

Simulujeme činnosť akciovej spoločnosti so všetkými podnikateľskými povinnosťami. Zákon ukladá aj vytvorenie orgánov spoločnosti. Do dozornej rady prijala pozvanie pani profesorka Ing. Emília Čanecká a pani profesorka Ing. Helena Samcová. Svojou účasťou nás poctil   pán riaditeľ školy Ing. Ľubomír Schvarc a triedna pani profesorka Ing. Anna Dolníková.   

Cieľom valného zhromaždenia bolo predstaviť akcionárom podnikateľský plán zameraný na prevádzkovanie školského bufetu, organizovanie školských akcií a zájazdov. Prioritnou úlohou je poskytnúť žiakom našej školy dlhodobú kvalitu za prijateľné ceny.  Služby firmy KAM tour budú poskytnuté na Dni otvorených dverí, pri prezentácií našej školy alebo sprievodcovaní po škole.

Ustanovujúce valné zhromaždenie nám dalo množstvo skúseností,  ako napríklad zvládať prácu pod stresom, uplatniť tímového ducha a kreativitu, či prezentovať sa pred väčším množstvom ľudí a odpovedať na ich otázky.  V rámci predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu sa prakticky učíme nielen sociálnym zručnostiam, ale i využívať podnikateľské schopnosti v reálnom prostredí. Veríme, že na konci roka splníme svoj cieľ a tým je naučiť sa spoločensky zodpovedne podnikať so všetkým, čo k tomu patrí.

Write a comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.