Školské kolo Olympiády ľudských práv

14. decembra 2017 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády ľudských práv. Súťaž prebiehala v 3. L triede v čase 10.30 – 14.00 h.

Zapojilo sa do nej 15 najlepších študentov z 3. a 4. ročníka . Študenti vypracovávali projekty  a obhajovali ich na hodinách občianskej náuky v jednotlivých triedach a tí najlepší sa mohli prihlásiť do školského kola.

Na školskom kole  pred  odbornou porotou a  študentmi školy obhajovali svoje projekty, odpovedali na otázky poroty, ale aj študentov. Na priebeh súťaže a obhajoby prác sa prišli pozrieť aj iní vyučujúci a to Ing. Ľubomír Schvarc, riaditeľ školy a RNDr. Ľubica Vagnerová.

Porota pracovala v nasledujúcom zložení: Mgr. Dana Višňovská, predsedníčka poroty a členovia poroty: Mgr. Elena Raždíková, Viktor Straka a Mária Štefková, zástupcovia študentov  zo Žiackej školskej rady

 Výsledky súťaže boli zverejnené ešte v ten istý deň a víťazi boli odmenení cenami, ktoré poskytlo Rodičovské združenie.

 

Víťazmi OĽP sa stali:

1.miesto: Zuzana Podhorská, 3. L

2.miesto: Miroslav Gaňa, 3. K

3.miesto: Andrea Zacherová, 3. K

Najlepší študenti budú reprezentovať našu školu na krajskom kole OĽP, ktoré sa uskutoční vo februári 2018.

Organizáciu a priebeh ako aj súťažiacich pripravovala Mgr.Dana Višňovská.

Žilina 20. 12. 2017                             Mgr. Dana Višňovská

      

Write a comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.